Psychoanaliza sytuacji -rozmowa terapeutyczna.

Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz mogłeś porozmawiać szczerze bez zahamowań o Twoich problemach? Kto miał ochotę i cierpliwość, aby Ciebie wysłuchać i z Tobą porozmawiać?

timthumb5

Rozmowa terapeutyczna jest kluczem do tkwiących w psychice pacjenta powodów chorób. To psychika, bowiem, poprzez obniżenie naszych sił odpornościowych organizmu stwarza podatny grunt do ataku wirusów, bakterii oraz innych patogenów i pasożytów.

To nasze przekonania i podejście do życia determinują nasze zdrowie. To nasza powszechna awitaminoza przy obfitości pożywienia, zaniedbanie samego siebie, brak umiejętności wybaczania i puszczenia w niepamięć doznanych krzywd, a często toksyczny wpływ najbliższych, są przyczyną ekspansji choroby.

Czy forsujemy własne racje, czy pozwalamy innym na wykorzystywanie nas, albo trzymamy nasze urazy i szkodliwe przekonania, zawsze pracujemy na rzecz stanów chorobowych. Nawet za zbyt bliskie relacje z naszymi zwierzęcymi pupilami, których darzymy nadmiarem niewykorzystanej miłości, płacimy wysoką cenę zarażenia formami wegetacyjnymi pasożytów.

W toku moich zabiegów zauważyłam, jak bardzo każdemu z nas potrzebna jest rozmowa terapeutyczna z życzliwą osobą, wspomaga nas i krzepi, razem dochodzimy do rozpoznania przez pacjenta swojej sytuacji i tkwiących w jego psychice powodów chorób. Nie jestem mądrzejsza, potrafię jednak ustalić blokady, powody ukrytego cierpienia, niespełnione pragnienia.

Do swojej pracy podchodzę z pełnym poczuciem empatii i więzi z klientem. Niektórym najłatwiej jest wykonać swoje zabiegi czy przeprowadzić czysto mechaniczny wywiad, a potem zaproponować jakiś lek albo suplementy, gdy dusza pozostaje chora. To nie dla mnie.

Ja nie jestem przyjaciółką, jestem terapeutą i pomagam każdemu znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania, strach czy poczucie beznadziejności.

Mogę o tym mówić, gdyż w swoim życiu wszystkich tych stanów doświadczyłam i wiem jak bolą i jak jest ciężko.

Jest jeden warunek pełne otwarcie się, zaufanie i pozwolenie sobie na wprowadzenie zmian w swoim życiu. Jeśli na to nie jesteś jeszcze gotowy/gotowa to nie zgłaszaj się do mnie. Wbrew Tobie niczego nie zdziałam.

Jeśli nic nie masz do stracenia zaryzykuj, ale przyjdź gotowy.